Skip to main content

Scratch ile kodlama giriş


ozogretmen

Kurs hakkında

Bu kurs yeni başlayan Dikkat dağınıklığı ya da öğrenme güçlüğü olan çocuklar için tasarlanmış ücretsiz Scratch eğitimidir.

İçerik

Scratch 101 kursumuzda;

Scratch nedir? Scratch ne amaçla kullanılır? Scratch çevrimiçi ortamına nasıl üye olabilirim? Scratch’a neden üye olmam gerekiyor? Scratch programını bilgisayarıma nasıl indirebilirim? sorularınızın cevaplarının bulabileceğiniz harika bir kurs sizleri bekliyor. Bütün sorularının cevabını öğrenmek için hemen kursa başla!

Kurs çalışanları

Course Staff Image #2

Dersin Öğretmeni

Emel Erol Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmeni, Geleceği merak eden fütürist bir Maker. Ağustos 1992 Kadıköy’de doğdu. Lise öğrenimi dahil eğitim hayatı boyunca bilişim teknolojileri alanında eğitimler aldı. Bilgisayar programcılığı mezuniyeti bulunmaktadır. Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2017 Böte mezunudur. Mezuniyetinden bu zamanda kadar çeşitli AR-Ge çalışmaları yapmış, seçkin kurulumlarda eğitim teknolojileri uzmanı olarak görev yapmakta beraber eğitmenliğe devam etmektedir.

Hangi tarayıcıyı kullanmalıyım?

Hangi web tarayıcısını kullanmalıyım? Özöğretmen platformu en iyi Chrome, Edge, Firefox, Internet Explorer veya Safari'nin mevcut sürümleriyle çalışır.

Enroll